STRAFOR KESİM ÜRÜNLRİ HAKKINDA SIK SORULAN SORULAR:

1. Strafor hangi boyalarla boyanır? -Cevap: Strafor ham olarak su bazlı boyalarla boyanır. Ancak üzeri uygun malzemelerle kaplanınca selilözik ve sentetik boyalarla da boyanır. Kaplama yapılmazsa bu boyalar ve tinerleri straforu eritir.

2. Straforun sertliği: EPS straforun 10 densiteden 30 densiteye kadar sertlik derecesi vardır. En yumuşağı 10 densitedir. en serti de 30 densite.

3. XPS strafor renkli, daha sert ve taneciksiz straforlardır. Piyasada kolaylıkla bulunan ebatlar 120x60x2,3,4,5cm dir.

4. Strafor yazı, şekil ve logolar dış ortamda uzun süre kullanılabilir mi? -Cevap: Strafordan imal edilen yazı, şekil ve logolar; üzeri uygun malzemelerle kaplanınca selilözik ve sentetik boyalarla da boyanır. Bu şekilde boyanan ürünler darbe görmedikçe, dış ortam şartlarına uzun yıllar dayanabilir. Üzerinde biriken toz, kir yıkanbilir.

5. İç ortamda kaplama yapmaya gerek yoktur. Ancak daha canlı renkler istenirse kaplanabilir.

6. Straforun hafif olması montaj kolaylığı yanında, estetikliği ve güvenli olması ile talep görmektedir.

Strafor: EPS (Genleştirilmiş Polistren) Strafor termoplastik, kapalı gözenekli, polistren taneciklerin şişirilmesi ve birbirine yapılması yolu ile üretilen ve %98′ i hareketsiz kuru havadan oluşan bir ısı yalıtım malzemesidir. Yüksek ısı yalıtımı sağlar. Isı iletkenlik grubu 040′ tır. Isı iletkenlik değerleri şişirici gaza ve zamana bağlı olarak değişmez. Kırılgan değildir, strafor basınca dayanıklıdır. Kapiler su geçirimliliği yoktur. Straforun kalınlığı zamanla incelmez, sabit kalır. Çevre dostu bir malzemedir ve strafor ozon tabakasına zarar vermez. Bina ömrünce yalıtım görevine devam etme özelliğine sahiptir. Uygulaması kolaydır ve ekonomik bir siste

(Genleştirilmiş Polistren) Strafor termoplastik, kapalı gözenekli,  taneciklerin şişirilmesi ve birbirine yapılması yolu ile üretilen ve %98 i kuru havadan oluşan bir

  • Yüksek ısı yalıtımı sağlar. Reklam ve dekorasyaon alanında geniş bir kullanım sahası vardır.
  • Isı iletkenlik grubu 040′ tır.
  • Isı iletkenlik değerleri şişirici gaza ve zamana bağlı olarak değişmez.
  • Kırılgan değildir, strafor basınca dayanıklıdır.
  • Kapiler su geçirimliliği yoktur.
  • Straforun kalınlığı zamanla incelmez, sabit kalır.
  • Çevre dostu bir malzemedir ve strafor ozon tabakasına zarar vermez.
  • Bina ömrünce yalıtım görevine devam etme özelliğine sahiptir.
  • Uygulaması kolaydır ve ekonomik bir sistem sağlar.

Kuzey Reklam

0533 689 73 61

Geri